Trwały związek – 5 najważniejszych zasad

Trwały związek

Marzysz o romantycznej miłości i związku, w którym będziesz czuła się kochana, ceniona i bezpieczna? A może znalazłaś już osobę, która zawsze cię rozumie, wspiera i bezgranicznie kocha? Zastanawiasz się, jak stworzyć udany i satysfakcjonujący dla obu stron związek? Przedstawiamy 10 zasad, które pomogą sprawić, by relacja była trwała. 

Jak wiadomo, zakochanie kiedyś mija i w pewnym momencie z nosa spadają nam różowe okulary. Przychodzi wówczas moment, gdy pojawiają się pierwsze problemy, konflikty i nieporozumienia. To czas, gdy zaczynamy zauważać cechy drugiej osoby, które nie do końca nam odpowiadają lub powodują zdenerwowanie. Nadchodzi czas, gdy denerwują nas drobne rzeczy, takie jak porozrzucane skarpetki, nieumyte naczynia, rozlana w łazience woda.

Jak stworzyć udany związek?

  1. Miłość – nie jest to popularne zauroczenie, fascynacja, czas, gdy patrzymy na drugą osobę przez różowe okulary. Miłość to jednak bliskość, poczucie bezpieczeństwa, wzajemne zrozumienie i codzienne rytuały, które będą tę relację umacniać. Miłość to akceptacja drugiej osoby taką, jaką jest, razem z całym pakietem jej wad i zalet. Miłość to przecież nie udane wakacje, dobry seks czy odświętna kolacja. Miłość to szara codzienność, każdy wspólny dzień, spojrzenia, budzenie się obok tej samej osoby. Miłość to w końcu również te złe chwile i problemy, które trzeba wspólnie przezwyciężać. Banał? Może, ale miłość tak na prawdę kryje się w każdym zakamarku codzienności.
  1. Przyjaźń – bez niej żadna miłość nie przetrwa. To niezwykle ważny element każdego związku. Gdy w pewnym etapie związku zabraknie cielesnych zbliżeń, to właśnie ona ratuje sytuację. Przyjaciele to osoby, które uwielbiają spędzać ze sobą czas, mają wspólne pasje, hobby i zainteresowania. To ci, którzy bezgranicznie sobie ufają i mają podobne poczucie humoru, nie mają przed sobą tajemnic, lubią ze sobą rozmawiać i mają wiele tematów, które mogą ze sobą dzielić.
  1. Wspólne cele – Ważne, aby wspólnie działać razem, mieć wspólne cele i marzenia. Tworząc poważny trwały związek, zaczynamy tworzyć nową rodzinę. Od teraz działamy wspólnie. Nie ma tu miejsca na ingerencje mamy, teściowej, babci, cioci czy znajomych. Decyzje, co wspólnego życia, mieszkania, czy innych ważnych kwestii macie od teraz podejmować wspólnie. Nawet, jeśli pojawią się konflikty, będziecie mieć odmienne zdanie – ważne, aby się porozumieć i próbować znaleźć wspólny punkt.
  1. Zaangażowanie – To niezwykle ważny aspekt udanego związku. Obojętność bowiem potrafi zniszczyć każdy, nawet najbardziej udany związek. Nie mówię tu jedynie o obojętności w łóżku. Brak zainteresowania kwestiami istotnymi dla partnera, brak zrozumienia, empatii, wspólnych tematów sprawia, że stopniowo się od siebie oddalamy. Jak wiadomo – o związek trzeba dbać. Jeśli nie rozmawiamy ze sobą i wiemy o sobie coraz mniej, a sytuacja ta trwa coraz dłużej, często już nie ma czego ratować.
  1. Bliskość fizyczna – wiele osób wymieniłoby go na pierwszej pozycji. Według nas nie jest to kwestia, która decyduje o tym, czy związek jest trwały. Jednak nie sposób uznać, że seks to jednak ważny aspekt każdej relacji i warto o niego dbać. Szczególnie w długoletnim związku, warto wprowadzać do sypialni nowe gadżety, takie jak wibrator dla par, czy sztuczne cipi. Znajdziesz je w sklepie online Area69.

PODZIEL SIĘ: