Kiedy warto stosować lubrykanty?

Kiedy warto stosować lubrykanty

Zdarza się, iż kobiety unikają współżycia ze względu na ból podczas stosunku. Przyczyny uciążliwych dolegliwości bywają zróżnicowane. Często jednak ból podczas seksu pojawia się wskutek suchości pochwy. Problem ten często wymaga konsultacji z ginekologiem, ale można mu zaradzić, sięgając po lubrykant. Czym jest tego typu preparat? Kiedy warto stosować lubrykanty?

 

Spis treści:

  1. Ból podczas stosunku – dlaczego często zdarza się kobietom podczas menopauzy?
  2. Jak antykoncepcja hormonalna i antybiotyki wywołują suchość pochwy?
  3. Seks analny – dlaczego należy stosować lubrykanty?
  4. Lubrykanty na bazie wody – poznaj ich zalety
  5. Gdzie można kupić lubrykanty?
  6. Kiedy lubrykanty nie pomagają na ból podczas stosunku…

Ból podczas stosunku – dlaczego często zdarza się kobietom podczas menopauzy?

Na ból podczas stosunku skarżą się panie w różnym wieku. Często jednak ten problem dotyka kobiet w wieku okołomenopauzalnym. Z wiekiem, gdy czynność jajników stopniowo wygasa, zmniejszeniu ulega synteza żeńskich hormonów płciowych, w tym estrogenów. Tymczasem to właśnie one odpowiadają za wytwarzanie specjalnej wydzieliny w obrębie pochwy, gdy pojawia się podniecenie. Ten naturalny lubrykant nawilża miejsca intymne i chroni je przed bolesnymi otarciami. Gdy owej wydzieliny powstaje zbyt mało, seks może stanowić dyskomfort dla obojga partnerów. Brak poślizgu i tarcie podczas penetracji mogą doprowadzić do bolesnych otarć.

Ból podczas stosunku

Jak antykoncepcja hormonalna i antybiotyki wywołują suchość pochwy?

Problemy z produkcją wydzieliny, która stanowi naturalny lubrykant, pojawiają się także u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. Ta oddziałuje na gospodarkę estrogenową organizmu, co może skutkować suchością pochwy. Także stosowanie antybiotyków, które zwalczają infekcje intymne o podłożu bakteryjnym, prowadzi do zaburzenia stosunków ilościowo-jakościowych w obrębie mikroflory pochwy. Niedobór dobrych bakterii kwasu mlekowego przyczynia się do zaburzeń w wytwarzaniu przez pochwę wydzieliny, która pełni rolę naturalnego lubrykantu.

suchość pochwy

Seks analny – dlaczego należy stosować lubrykanty?

Ostatnio obserwuje się wzrost zainteresowania seksem analnym. Miłość grecka nie jest już traktowana jako aktywność przypisywana wyłącznie mężczyznom homoseksualnym. Seks analny coraz częściej gości w sypialniach par heteroseksualnych. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne w przypadku miłości greckiej są lubrykanty. Penetracja odbytu dostarcza nam mnóstwo zmysłowych doznań, ale bez użycia tego preparatu może okazać się niezwykle bolesnym przeżyciem. Niestety, w końcowym odcinku układu pokarmowego pod wpływem podniecenia nie powstaje wydzielina o działaniu nawilżającym. W związku z tym jesteśmy zmuszeni sięgnąć po lubrykanty, które nadadzą odpowiedni poślizg i zredukują tarcie odpowiedzialne za odczuwanie bólu podczas zbliżenia.

Lubrykanty na bazie wody – poznaj ich zalety

Na rynku mamy wiele zabawek erotycznych. Do naszej dyspozycji pozostają wibratory, masturbatory, korki analne, lalki erotyczne itp. Niestety, gadżety erotyczne mają to do siebie, że nawet gdy są wykonane z przyjaznego skórze materiału, mogą nas delikatnie ocierać. W związku z tym warto zwilżyć je lubrykantem przed włożeniem w miejsce intymne. Tutaj  należy podkreślić, iż na rynku mamy do wyboru różnego rodzaju lubrykanty. Nie wszystkie jednak nadają się do stosowania w przypadku zabawek erotycznych. Te o tłustej formule mogą uszkadzać tworzywo, z który wykonano gadżety erotyczne. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydają się lubrykanty na bazie wody. Zazwyczaj mają one formułę hipoalergiczną, dlatego nie wywołują reakcji uczuleniowych i podrażnień. Nie tylko nie uszkadzają zabawek erotycznych, ale można je stosować w połączeniu z prezerwatywami bez ryzyka, iż obniżą działanie ochronne kondomów. Lubrykanty na bazie wody sprawdzają się także podczas seksu analnego i waginalnego.

Lubrykanty na bazie wody

Gdzie można kupić lubrykanty?

Sex shop online Easytoys.pl oferuje szeroki wachlarz lubrykantów. Możesz zamówić je, korzystając z dyskretnej wysyłki. Wiele kobiet wciąż czuje się skrępowanych, robiąc zakupy w stacjonarnych sex shopach. Wybierając sklep erotyczny online taki jak Easytoys.pl, oszczędzasz czas i unikasz niepotrzebnego stresu. Jednocześnie w jednym miejscu masz zebranych wiele produktów z poszczególnych kategorii, co umożliwia znalezienie  zabawki erotycznej skrojonej na miarę twoich potrzeb.

Kiedy lubrykanty nie pomagają na ból podczas stosunku…

Ból podczas stosunku nie zawsze wynika z suchości pochwy. Jeśli ten nadal występuje podczas współżycia, mimo iż stosujecie lubrykanty, należy skonsultować się z lekarzem. Może to być bowiem jeden z objawów choroby. Szczególnie niepokojąca jest krew, która pojawia się podczas penetracji i nie wynika z delikatnych zadrapań. Ból podczas stosunku może mieć też podłoże psychiczne i wynikać z przeżytych wcześniej traum, które w skrajnych przypadkach mogły nawet zostać wyparte z pamięci. W takiej sytuacji pomocna może okazać się psychoterapia lub konsultacja z seksuologiem. Zazwyczaj jednak lubrykant okazuje się dobrym rozwiązaniem i stosunek można odbyć bez bólu.  Niemniej pamiętajmy o tym, aby z suchością pochwy zgłosić się do ginekologa. Specjalista może przepisać nam globulki dopochwowe lub probiotyki dopochwowe, aby usunąć źródło problemu i przywrócić pochwie jej naturalne bariery ochronne.

PODZIEL SIĘ: