Jak rozpoznać, że facet z portalu randkowego jest toksyczny?

Jak rozpoznać, że facet z portalu randkowego jest toksyczny

Portale randkowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Wiele osób szuka drugiej połówki za pośrednictwem różnego rodzaju aplikacji na smartfona. Niestety, nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Jak rozpoznać, że facet z portalu randkowego jest toksyczny?

W internecie każdy może udawać inną osobę, niż jest w rzeczywistości. Musimy też pamiętać o tym, że na żywo dana osoba często wysyła niepokojące sygnały poprzez swoją mowę ciała, czym nas od siebie odstrasza. W internecie jesteśmy pozbawione tej cennej wiedzy. Wiemy tyle, ile dana osoba chce nam o sobie przekazać. Nie zawsze jest przy tym prawdomówna, nierzadko mija się z prawdą. Musimy mieć się na baczności, gdy randkujemy z przypadkowymi osobami poznanymi w internecie. Wśród nich nie brakuje bowiem osób zaburzonych psychicznie, które stanowią dla nas zagrożenie.

Facet, który pisze niechlujnie

Jeśli mężczyzna pisze niechlujnie, może świadczyć to o braku szacunku do drugiej osoby. Możliwe też, że jest osobą słabo wykształconą, jeśli zależy ci na tym, aby mężczyzna miał tytuł magistra, to nie jest to dla ciebie odpowiedni kandydat.  O ile braki w wykształceniu nie świadczą o tym, jakim ktoś jest człowiekiem, o tyle pisanie niechlujne, z dużą liczbą literówek może dowodzić, iż mężczyzna ma porywczy charakter. Taki impulsywny facet stara się przekazać swoje myśli jak najszybciej, nie zważając przy tym na poprawność językową.  W prawdziwym życiu może być agresywny.

Mężczyzna mający zdjęcie z jakąś kobietą

Jeśli facet ma zdjęcie z jakąś kobietą, może to oznaczać, że lubi poniżać swoje partnerki, czuć nad nimi przewagę psychiczną. Już na wstępie mówi ci, że jeśli nie będziesz tak doskonała jak ona, nie masz prawa z nim być. Jego stać na najpiękniejsze kobiety. Jeśli ktoś na wstępie wprowadza element zazdrości i rywalizacji, jest toksyczny.

Komplement będący obrazą

Typ kontrolujący napisze ci, że jesteś piękną kobietą, która wybiera wstrętne ubrania lub pomadki.  On już na wstępie chce, abyś ubierała się i malowała tak, jak on lubi. Za nic ma twoje osobiste preferencje w tym zakresie.  Gdyby od razu ci napisał, że wyglądasz wstrętnie, to oburzyłabyś się i nie kontynuowała znajomości. Dobry z niego manipulant, skoro wplątuje do swojej wypowiedzi komplement, aby mieć cię w garści.

Facet odpisujący krótkimi zdaniami

Jeśli on odpowiada ci bardzo krótki zdaniami, czasem wręcz jednym słowem, świadczy to o tym, że jednocześnie ogląda telewizję lub koresponduje z innymi osobami. Rozmowa z tobą nie jest dla niego priorytetem. Może to być typ, który zdradza swoją partnerkę na prawo i lewo.

Mężczyzna piszący elaboraty

Jeśli facet zasypuje cię długimi wiadomościami, że to dowodzić, iż masz do czynienia z narcyzem lub panem mądralą. Takie osoby potrzebują audytorium do głoszenia swoich, nierzadko osobliwych, poglądów. Nie liczysz się dla niego ty, tylko fakt, że może przed tobą zabłysnąć wiedzą.

Facet mający zdjęcia z dziećmi

Taki mężczyzna może być ojcem, a nie każda z nas chce mężczyznę ze zobowiązaniami. Niewykluczone też, że pokazuje się w towarzystwie dzieci, aby zyskać na atrakcyjności w twoich oczach. To dobry wabik na kobiety. Jeśli on korzysta z takich rozwiązań, ma naturę manipulanta.

Mężczyzna mający każde zdjęcie ze swoim pupilem

Jeśli on na każdym zdjęciu ma psa lub kota, może to świadczyć o tym, że stawia go w hierarchii ponad kontaktami międzyludzkimi. Takie oryginalne przypadki zdarzają się nie tylko w kontekście zwierząt. Mężczyzna, który ciągle pozuje ze swoim motorem, może kochać go bardziej niż swoją matkę czy przyjaciela.

Półnagi facet

Faceci, którzy pozują z nagim torsem, zazwyczaj wysyłają komunikat o podtekście seksualnym. Pokazują, że szukają tylko erotycznych przygód, nie zaś stałego związku. Uważaj na nich, jeśli szukasz prawdziwej miłości.

Nick o charakterze seksualnym

Jeśli jego nick ma charakter seksualny, to znaczy to, że szuka przygód natury erotycznej. Unikaj takich facetów, bo oni są niezdolni do związku i zaangażowania. Mogą natomiast rozprzestrzeniać wiele groźnych chorób przenoszonych drogą płciową.

Rozmowa z podtekstem seksualnym

Jeśli on uprawia z tobą flirt o podłożu erotycznym, to wiedz, że nie interesuje go potencjalny związek z tobą, lecz to, jaką jesteś kochanką. Chce zaciągnąć cię do łóżka. Ucinaj tego typu rozmowy i to na samym początku. Zaoszczędzisz sobie sporo nerwów i rozczarowań.

PODZIEL SIĘ: