Jak rozpalić miłość na nowo? Praktyczne porady

Jak rozpalić miłość na nowo
Candice Picard z Unsplash

W długoletnich relacjach temperatura namiętności spada, wkrada się rutyna, być może oboje partnerów odczuwa znużenie i zmęczenie. Co zrobić w takiej sytuacji? Na całe szczęście, relacja jest w zupełności do odbudowania. Poniżej znajdziesz garść porad, jak tego dokonać.

Dotyk – klucz do satysfakcjonującego związku

W czasie gdy się dotykamy, wydziela się oksytocyna. To tzw. hormon przywiązania, który sprawia, że jesteśmy szczęśliwi w obecności drugiej osoby. Dlatego partnerzy, którzy czują, że się od siebie oddalają w sensie psychicznym, powinni zadbać o to, aby jak najwięcej czasu spędzać na dotykaniu się fizycznie. Głaskanie dłoni i rąk, masowanie pleców, pocałunki, a także uprawianie seksu to świetna droga do tego, aby odkryć siebie na nowo. Dobrze zaopatrzony sex shop internetowy może pomóc w odnalezieniu nowych sposobów na fizyczną przyjemność, a tym samym, uatrakcyjnić chwile we dwoje.

Pielęgnowanie swoich potrzeb

Otwarcie na partnera, jego potrzeby, problemy i zainteresowania to podstawowy element budowania bliskości. Warto znaleźć każdego dnia czas na wymienienie się swoimi spostrzeżeniami i myślami na każdy temat, który aktualnie nas porusza. Taka otwartość i gotowość do rozmowy pozwala na odzyskanie zaufania i ośmiela do przedstawienia swoich marzeń, nawet tych najbardziej skrytych. Być może partnerkę od dłuższego czasu fascynują duże wibratory i chciałaby je wprowadzić do sypialni, a partner chciałby wypróbować nową pozycję podpatrzoną na filmie erotycznym? Oczywiście potrzeby nie dotyczą jedynie kwestii seksualnych, jednak realizowanie fantazji erotycznych w łóżku często jest efektywnym sposobem na zbudowanie atmosfery zaufania i nowego rozdania kart w długoletniej relacji.

Praca nad komunikacją

Umiejętne komunikowanie się wymaga stałej i uważnej pracy. Warto pamiętać, że komunikaty to nie tylko słowa, ale również mowa ciała i umiejętność słuchania drugiej strony. Jeśli mamy wątpliwości co do tego, czy nasza komunikacja jest efektywna, warto udać się na warsztaty dla par lub terapię do specjalisty zajmującego się bliskością. Nierzadko tego typu spotkania pozwalają rozwiązać „nierozwiązywalne” do tej pory problemy i na nowo się w sobie zakochać. To naprawdę możliwe – potrzebne jest jednak zaangażowanie obojga partnerów na każdym polu.

PODZIEL SIĘ: