Dlaczego nie warto korzystać z aplikacji randkowych?

Dlaczego nie warto korzystać z aplikacji randkowych

Coraz większą popularnością cieszą się aplikacje randkowe. Można wręcz rzec, że niektórzy nawet nie próbują nikogo poznać w realu, bo wychodzą z założenia, że w sieci jest to łatwiejsze. Dlaczego nie warto korzystać z aplikacji randkowych?

Traktowanie ludzi jak przedmiotów

Niestety, przez to, że mamy do czynienia z aplikacją, często zapominamy o tym, że po drugiej stronie stoi człowiek. Kolejne kontakty na aplikacjach randkowych wiele osób traktuje jak ubrania dodane do wishlisty. Gdy im się coś nie podoba, nie mają nastroju etc., to kończą kontakt bez pożegnania.  Jest przecież tyle innych opcji do wyboru.

Mnogość opcji utrudnia podejmowanie decyzji

Zapewne zauważyłaś, że gdy wchodzisz do wielkiego sklepu odzieżowego i widzisz kilkadziesiąt par granatowych jeansów, masz problem, aby zdecydować się tylko na jedną parę spodni. To całkowicie normalne. Im mniej opcji do wyboru, tym łatwiej podjąć decyzję. Natomiast mnogość opcji zaczyna nas przytłaczać. Boimy się wybrać jedne jeansy, bo nie jesteśmy pewni, czy inne nie okażą się dla nas lepsze. Ta sama zasada działa też na aplikacjach randkowych. Jak tu zdecydować się na jedną osobę, z którą piszemy, skoro inne mogą okazać się lepsze.

Aplikacje randkowe wybierają mężczyźni mający problemy emocjonalne

Niestety, prawda jest taka, że jeśli mężczyzna ma normalne poczucie własnej wartości, to nie ma problemu, by podejść do kobiety, która wpadła mu w oko i zwyczajnie zagadać. Aplikacje randkowe wybierają ci, którym brak odwagi, są mocno zakompleksieni oraz panowie poszukujący przygód, których wolałybyśmy omijać szerokim łukiem. Wielu z nich ma ogromny problem z bliskością, zwyczajnie się jej boi.

Brak chemii

Gdy umawiasz się z kimś na aplikacji randkowej, nie wiesz, czy zaiskrzy. O wiele lepiej wychodzisz, gdy na żywo oceniasz czyjąś atrakcyjność. Widzisz, czy ktoś jest pewny siebie, a może lekko nieśmiały. Czasem mężczyzna tak nieśmiało na ciebie spogląda, że czujesz, że z kimś takim świetnie się dogadasz, bo zwyczajnie nie kręcą cię pewni siebie macho.  Do tego dochodzi zapach mężczyzny, tembr jego głosu. Jesteś w stanie od razu ocenić, czy pojawiła się chemia, czy na próżno jej szukać.

Ryzyko spotkania z zupełnie obcą osobą

Aplikacje randkowe zapewniają ogromną anonimowość. Przystojny brunet ze zdjęcia może okazać się starym, obleśnym kolesiem, który będzie próbował cię zgwałcić. Nawet jeśli na randkę przyjdzie przystojny brunet, może okazać się niepoczytalny i agresywny. Na żywo jesteś w stanie ocenić, czy druga osoba zdradza oznaki agresji i niezrównoważenia. Jeśli coś jest z nią nie tak, od razu wyczujesz zagrożenie i nawet do niej nie zagadasz.

80% mężczyzn na aplikacjach randkowych szuka seksu

Pamiętajmy o tym, że z przeprowadzonych badań wynika, iż 80% użytkowniczek aplikacji randkowych szuka stałego związku, podczas gdy 80% użytkowników przygodnego seksu. Nasze oczekiwania dość mocno się rozjeżdżają.

Z aplikacji randkowych chętnie korzystają żonaci mężczyźni

Musisz mieć świadomość, że nie wszyscy faceci na aplikacjach randkowych są wolni. Część tylko udaje kawalerów z odzysku, a w rzeczywistości ma żonę i dzieci. Na żywo, gdy kogoś poznajesz, często masz z nim wspólnych znajomych i możesz zasięgnąć języka lub dobrze zweryfikować delikwenta na Facebooku.

Rozpowszechniony hejt

Aplikacje randkowe przerażają hejtem, który z nich bije. Mężczyźni często  zamieszczają chamskie opisy – jeśli nie jesteś szczupłą, długonogą blondynką z dużym biustem, u mnie nie masz szans. Z facetów na aplikacjach randkowych wychodzi największy prymitywizm. Potrafią oni wysłać nawet zdjęcie swojego penisa, budząc tym samym ogromny niesmak.

PODZIEL SIĘ: