Jak poradzić sobie z emocjami po zdradzie partnera?

Jak poradzić sobie z emocjami po zdradzie partnera

Nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli. Związek, który miał wiecznie trwać i jawił się jako niezwykle udany, nieoczekiwanie się rozpada, bo jeden z partnerów dopuścił się zdrady. To okropnie boli. Jak poradzić sobie z emocjami po zdradzie partnera?

Czy ona jest lepsza ode mnie?

Zdrada partnera zawsze boli, ale gdy odkrywamy, że on równolegle działał na dwóch frontach, zabierał tamtą kobietę w „nasze” miejsca, trudno się pozbierać. W głowie pojawiają się pytania: dlaczego? Co ona miała w sobie takiego, czego ja nie miałam? Jak długo mnie zdradzał? Czy czymś mnie zdołał zarazić? Czy komuś jeszcze zaufam?

Zdrada odbija się na samoocenie

Zdrada partnera zawsze kładzie się cieniem na samoocenie. Zaczynamy doszukiwać się w sobie mankamentów. Winą za nieudany związek obarczamy za mały biust, nadprogramowe kilogramy etc. Tymczasem zapominamy o tym, co najważniejsze. Osoba, która zdradza, rzadko kieruje się zdrowym rozsądkiem.

Gdy boli cię całe ciało

Tuż po zdradzie i rozstaniu z  partnerem możesz czuć się tak, jakby ktoś przepuścił cię przez maszynkę do mielenia mięsa. Dosłownie bolą cię twoje trzewia. Jest to całkowicie normalna reakcja organizmu na emocje, które właśnie przeżywasz. Warto wyrzucić z siebie całą złość i rozgoryczenie podczas szczerej rozmowy z przyjaciółką. Ona może otworzy ci oczy na pewne kwestie.

Pamiętaj, że jesteś wartościową kobietą

Pamiętaj, aby nie przestawać cenić samej siebie. Ten facet był po prostu kretynem, skoro cię nie docenił. Zobacz, że na brak powodzenia nie narzekasz. Budzisz zainteresowanie wśród przystojnych, atrakcyjnych mężczyzn. Ten koleś wcale nie był ósmym cudem świata. Spójrz na niego obiektywnie. Może na początku znajomości coś w sobie miał, ale potem się roztył i pod koniec związku przypominał już tylko walenia wyrzuconego na brzeg morza.  Gdybyś poznała go teraz, pewnie nawet nie umówiłabyś się z nim na randkę.  Z pewnością ostatnio miałaś też mniejszą ochotę na seks, gdyż ten do wspaniałych nie należał, on był egoistą, a poza tym tak się roztył, że zniknęło pożądanie.

Rozstając się z nim, tylko zyskujesz

Rozstając się z nim, tylko zyskujesz. Masz szansę poznać kogoś przystojnego o dobrym charakterze. Kogoś, kto będzie cię w pełni akceptował, a nie tylko narzekał, że wolałby oglądać cię w innych ubraniach. Kogoś, kto cię nie zdradzi, będzie zabiegał o ciebie.

Unikaj rzeczy przywołujących wspomnienia z eks

Staraj się unikać rzeczy, które przywołują wspomnienia związane z eks. Początkowo może to być trudne, gdyż mieszkacie w jednym mieście, macie wspólnych znajomych, chodzicie w podobne miejsca. Ale z czasem uczucie wyblaknie. Nie dawaj mu tej satysfakcji, wyrzucając go ze znajomych na Facebooku, ale staraj się tam też nie logować, by nie kusiło cię podglądanie jego życia.

PODZIEL SIĘ: