Dlaczego lepiej sobie odpuścić szukanie drugiej połówki?

Dlaczego lepiej sobie odpuścić szukanie drugiej połówki

Wiele osób marzy o prawdziwej miłości i bardzo aktywnie jej szuka. Niestety, mimo licznych starań ta nie przychodzi. Dlaczego lepiej sobie odpuścić szukanie drugiej połówki? Jakie korzyści możesz odnieść, zdając się na los?

Desperacja osób poszukujących wielką miłość

Chyba każdy zna jakąś osobę, która intensywnie poszukuje drugiej połówki. Nie ustaje w wysiłkach, by znaleźć miłość swojego życia.  Widzi ją w każdym napotkanym facecie, a jej postawa nierzadko trąci desperacją. No właśnie, to, jak bardzo ci zależy na znalezieniu miłości, wyczuwa każdy mężczyzna, z którym chcesz nawiązać kontakt. Ta desperacja silnie emanuje i stawia ciebie na z góry straconej pozycji. Faceci boją się zobowiązań, zwłaszcza gdy ty już na starcie jesteś ukierunkowana na związek z nimi. Oni podejrzewają, że coś jest z tobą nie tak, skoro nie znasz ich, a już tak bardzo ci zależy. Boją się twojej zaborczości i natarczywości, ciągłych telefonów i prób kontrolowania. W związku z tym uciekają, zanim lepiej ich poznasz. Jeśli pragniesz znaleźć miłość, to nie powinnaś o nią zabiegać. Kobiety, które skupiają się na swoim życiu zawodowym i towarzyskim, jawią się jako atrakcyjne i trudne do zdobycia. Dla mężczyzn stanowią prawdziwe wyzwanie, dlatego ci bardzo starają się o ich względy.  Zacznij żyć własnym życiem, a miłość cię znajdzie.

Miłość przychodzi sama

Warto to sobie uświadomić. Miłość przychodzi sama, dlatego nie ma sensu jej na siłę szukać, bo wtedy możesz ją przegapić. Nikogo nie zmusisz do tego, aby się w tobie zakochał. Sama też nie zaprogramujesz się na miłość. Możesz codziennie randkować, a mimo to nie widzieć właściwego kandydata, nie czuć chemii. Wynika to z faktu, że im więcej facetów poznasz, tym bardziej obojętniejesz na ich względy. Tak, jak po powąchaniu kilku testerów perfum, stajesz się mniej wrażliwa na niuanse poszczególnych zapachów, tak rozmawiając z kolejnym mężczyzną, nie widzisz w nim nic wyjątkowego, twoje zmysły są bowiem mniej czułe.

Portale randkowe to nie jest dobre miejsce na miłość

Wiele kobiet  pozwoliło sobie wmówić psychologom, którzy na co dzień współpracują z portalami randkowymi, że portale randkowe to świetne miejsce na znalezienie miłości. Nic bardziej mylnego. W tego typu miejscach przeważają mężczyźni, którzy szukają jedynie przygód. Możliwe, że znajdziesz też takich zainteresowanych związkiem, ale w ich przypadku często pojawiają się problemy emocjonalne, trudne relacje rodzinne etc.  Jeśli chcesz się zakochać, poczuć prawdziwą chemię, to musisz tę osobę spotkać na żywo, w życiu codziennym. Zobaczyć jej twarz, poczuć jej zapach, usłyszeć jej głos. Pisanie z kimś na portalu randkowym z miejsca pozbawia znajomość nutki tajemniczości i atrakcyjności. W ten sposób możesz poznać wiele osób, ale niemal żadna z tych znajomości nie przeobrazi się w nic więcej. Warto też pamiętać, że w dzisiejszych czasach sporo mężczyzn ma problem z bliskością. Ci, którzy go nie mają, już dawno są zajęci, a nawet gdy się rozstają, potrafią poznawać kobiety w normalnym środowisku. Nie muszą zakładać kont na portalach randkowych.

Z czego wynikają rozpaczliwe poszukiwania miłości

Psycholodzy zauważyli, że wysoka samoocena sprawia, że nie szukamy miłości na siłę. Dobrze czujemy się same ze sobą, koncentrujemy się na własnym życiu, czerpiemy satysfakcję z relacji z przyjaciółmi i kariery zawodowej.  Jeśli rozpaczliwie poszukujesz miłości, po każdym rozstaniu z facetem od razu rozglądasz się za kolejnym partnerem, to znak, że czegoś ci w życiu brakuje. Może to chęć bycia kochanym – ta jest szczególnie mocno zakorzeniona u osób, którym rodzice nie okazywali zbyt wiele miłości lub wręcz nie interesowali się dziećmi, a skupiali na alkoholu.  W chęciu znalezienia drugiej połówki nie ma nic złego, dopóki potrafimy żyć same i nie wpadamy w wir rozpaczliwych poszukiwań.

PODZIEL SIĘ: