Łóżkowe igraszki wieloletnich partnerów

Jak często sypiają ze sobą wieloletni partnerzy? Jakie stosują metody, by skutecznie zwalczać rutynę i czy możliwe jest czerpanie satysfakcji seksualnej w dojrzałym już wieku?

Wśród młodych ludzi, pokutuje przekonanie, że starsze małżeństwa z wieloletnim stażem, całkowicie rezygnują z seksu. Tymczasem, to właśnie pary w dojrzałym już wieku, gdy mają dorosłe już dzieci i stabilną sytuacją zawodową, chętniej i częściej spędzają czas w sypialni. Oczywiście ważne jest także wytworzenie pozytywnej relacji pomiędzy partnerami, ponieważ ich wzajemny stosunek przekłada się także na relacje intymne. Można więc przyjąć, że zgodne i kochające się małżeństwa, które chętnie spędzają ze sobą czas i potrafią wspólnie rozwiązywać problemy, mają także bardzo udane życie seksualne.

Jeżeli żaden z partnerów nie cierpi na przewlekłą chorobę, która uniemożliwia mu aktywność seksualną, wówczas częstotliwość stosunków w wieloletnich parach, wynosi kilka razy w miesiącu. Tak przynajmniej twierdzą ankietowani, zapytani o pożycie małżeńskie w wieloletnich relacjach. Ku zaskoczeniu wielu osób, pary z wieloletnim stażem, chętnie sięgają po gadżety erotyczne lub w inny sposób starają się przełamać rutynę w sypialni. Właśnie te pary utrzymują, że ich współżycie jest bardzo udane i nie chciałby wymienić swego partnera.

Okazuje się również, że niespełna 1 procent ankietowanych, sypia ze swoim życiowym partnerem rzadziej niż raz na pół roku, tyle samo robi to tylko raz w roku. Równocześnie całkowity zanik pożycia seksualnego zadeklarowało ponad 4 procent ankietowanych.

PODZIEL SIĘ: