Problem łokci a rehabilitacja

Problem łokci a rehabilitacja
Sincerely Media z Unsplash

Łokieć tenisisty to jedno z poważniejszych schorzeń, które mylnie może być porównywany z chorobą, która dotyka tenisistów. W praktyce ludzi cierpiący na tego typu problemy, mogą mieć bardzo duże problemy z poruszaniem rąk, zwłaszcza jeśli łokieć będzie na tyle zniszczony, że jego pełna ruchomość, nie będzie w żaden sposób przywrócona.

Jak się wyleczyć

 Osoby, które grają w tenisa, uważają na swoje ręce, jedynie bardziej amatorscy zawodnicy nie potrafią radzić sobie z doborem rakiety tenisowej i przez to, mogą oni przeciążyć swoje ręce. Trzeba mieć świadomość, że ogół przypadków jest jednak o wiele większy, a przeciążenie łokci zdarza się o wiele częściej w pracy zawodowej, niż w przypadku uprawiania jakiegoś sportu. Łokieć w przypadku tego typu kontuzji jest trochę bardziej wycofany, przez co nie jest w stanie funkcjonować w pełni prawidłowo. Łokieć tenisisty to przede wszystkim poważny stan zapalny, dotyczący przyczepu ścięgien mięśni, które przylegają bezpośrednio do kości ramiennej. W ten sposób taki stan zapalny jest w stanie unieruchomić całe ramię. To bardzo niebezpieczna kontuzja, która wymaga pełnej rehabilitacji, a przede wszystkim naszego zaangażowania. Co ciekawe wystarczy złe ułożenie ręki podczas pisania, aby w poważny sposób przeciążać nadgarstek. W perspektywie wielu lat faktycznie takie coś może stać się problemem, zwłaszcza jeśli stan włókien kolagenowych z czasem zacznie słabnąć. Niewłaściwe wiązania spowodują, że łokieć tenisisty, będzie naszym rzeczywistym problemem. Warto dodać, że takie nadmierne napięcie mięśni, wpływa mocno na nasze zdrowie. Jeśli tak się dzieje i regularnie dochodzi do takiego przeciążenia mięśni, to wtedy włókna kolagenowe ścięgien ulegają poważnego uszkodzeniu. Organizm nie będzie sam w stanie dokonać naprawy i regulacji, tutaj będziemy musieli wykorzystać przede wszystkim doświadczenie lekarzy, którzy z pewnością pomogą nam odzyskać pełną sprawność. Niestety jakby na to nie patrzeć, to w przypadku takiego schorzenia, dodatkowo uszkadzają się, przez co w praktyce ścięgna nie funkcjonują tak dobrze. Warto też wspomnieć, że rozkład takich tkanek, wywołuje bardzo silny ból, promieniujący na całą rękę. Jeśli dochodzi do takich poważnych uszkodzeń, to tylko odpowiedni specjalista i rehabilitacja to jedyna szansa, na normalne życie. Taki ból może pojawiać zarówno podczas treningu, jak i normalnej pracy, dlatego też proces rehabilitacyjny, musimy, zacząć jak najszybciej się tylko da.

Nowe metody stosowane w leczeniu

 Współczesne naświetlanie laserem czy zastosowanie ultradźwięków pozwala na zwiększenie znaczenia fizykoterapii, w ogólnym leczeniu. Jeśli chcemy postawić na bezpośrednie leczenie, to warto wykorzystać leki przeciwzapalne w postaci różnego rodzaju sterydów. Taka metoda leczenia jest szczególnie ważna w momencie, jeśli chcemy pozbyć się bólu. Oczywiście jest to tylko doraźna metoda, która pozwala jedynie złagodzić ból, nie uzyskamy w ten sposób pełnego wyleczenia. Leki pozwalają nam przede wszystkim lepiej znieść ból, co może być przydatne w procesie rehabilitacji.

PODZIEL SIĘ: