Kulki gejszy – kiedy i jak stosować, efekty

Kulki gejszy – kiedy i jak stosować, efekty

Wydawać by się mogło, że akcesoria takie jak kulki gejszy są produktem dzisiejszych czasów, a to gadżety znane od ponad 1,5 tysiąca lat. Cieszyły się powodzeniem już w starożytnej Japonii, Chinach czy Tajlandii. Jak wtedy, tak i dziś pomagają kobietom wzmacniać mięśnie Kegla.

Na temat kulek gejszy, noszących też nazwę kulki miłości, smartballs albo Ban-Wa, krąży mnóstwo mitów. To niewielkie kulki waginalne dostępne w sklepach erotycznych w różnych kolorach oraz rozmiarach. Producenci oferują je w licznych wariantach, od silikonowych, przez szklane, po stalowe.

Kulki gejszy – dla zdrowia i przyjemności

Kobiety zainteresowane zakupem kulek zazwyczaj sięgają po nie, skuszone opiniami o ekscytujących doznaniach, jakie zapewniają. Rzeczywiście, kulki gejszy rewelacyjnie sprawdzają się w roli erotycznego akcesorium, znacznie zwiększającego przyjemność seksualną. Wprowadzone do pochwy, pobudzają łechtaczkę oraz punkt G. Wiele pań wykorzystuje je do masturbacji, prócz tego nie brakuje fanek noszenia smartballs i badania tym sposobem reakcji swojego ciała. Podobnie jak w przeszłości robiły to gejsze, współczesne użytkowniczki posługują się kulkami w celu poprawy jakości doznań. Używają ich w pojedynkę, ponadto traktują je jak dodatek uatrakcyjniający pożycie. Między innymi, loveballs pełnią funkcję stymulatora punktu G w trakcie seksu analnego.

Kulki waginalne służą nie tylko zwiększaniu rozkoszy – ich zadanie polega na ćwiczeniu mięśni Kegla (mięśni dna miednicy). Warianty posiadające we wnętrzu mniejsze, wibrujące kuleczki mają działanie terapeutyczne. W trakcie chodzenia kuleczki odbijają się od ścianek większych kulek, co wprawia je w drgania. Wibracje wywołują mimowolne zaciskanie się mięśni gładkich w pochwie oraz mięśni dna miednicy.

Trening mięśni Kegla z użyciem kulek gejszy

Ćwiczenia mięśni Kegla z zastosowaniem kulek miłości przynoszą szereg korzyści, zwłaszcza u kobiet po porodach i w starszym wieku. W miarę starzenia się organizmu (oraz w wyniku porodów siłami natury) mięśnie dna miednicy ulegają osłabieniu. Ma to negatywny wpływ na podtrzymywanie macicy, kontrolę nad pęcherzem moczowym, a także na doznania seksualne. Regularne stosowanie smartballs poprawia kondycję mięśni dna miednicy oraz zwiększa elastyczność pochwy. Minimalizuje problem inkontynencji – nietrzymania moczu.

Ban-Wa można kupić w dobrze zaopatrzonych sklepach erotycznych. Przykładowo, Sex shop Insex.pl oferuje zarówno klasyczne kulki do zmysłowych doznań, jak i tzw. biofeedback, generujące drgania podczas ruchu.

Kulki miłości oraz żel intymny – idealny duet

Jak wszystkie gadżety erotyczne, również kulki gejszy wymagają surowego przestrzegania zasad higieny. Każdorazowo przed oraz po użyciu trzeba je dokładnie umyć. Można posłużyć się przy tym ciepłą wodą z delikatnym detergentem albo sięgnąć po żel intymny. Następnie należy starannie osuszyć kulki oraz umieścić je w opakowaniu.

Smartballs to wielofunkcyjne akcesoria – podnoszą temperaturę w sypialni oraz pomagają przy nietrzymaniu moczu. Nic dziwnego, że coraz częściej są polecane przez specjalistów, w tym ginekologów i urologów.

PODZIEL SIĘ: