Jak wrócić do udanego seksu po urodzeniu dziecka?

Jak wrócić do udanego seksu po urodzeniu dziecka

Większość kobiet po urodzeniu dziecka czuje pewne obawy przed powrotem do współżycia seksualnego. Jest to całkiem normalne, gdyż sam poród jest dla kobiety bardzo wyczerpujący i naturalne jest, że przez kilka tygodniu po porodzie libido jest zdecydowanie niższe niż wcześniej. Udany seks po urodzeniu dziecka nie jest jednak przekreślony, trzeba jedynie odczekać odpowiednią ilość czasu. Teoretycznie mówi się, że do seksu należy powrócić po okresie połogu, czyli po około sześciu tygodniach. Jest to jednak ogólne założenie, które należy traktować z przymrużeniem oka. Są kobiety, które stają się gotowe do współżycia wcześniej, ale są również takie, które potrzebują o wiele więcej czasu. Może to być związane z problemami stricte fizjologicznymi, jak również psychicznymi. Przede wszystkim należy odczekać na tyle długo, aby wszystkie rany po porodzie się zagoiły, a ciało kobiety wróciło do normy.

Ile to potrwa, jest kwestią indywidualną, ale raczej nie krócej niż dwa miesiące. Wiele kobiet, nawet po fizycznym dojściu do siebie nie ma ochoty na seks i ma to związek raczej z ich psychiką. Może na to złożyć się zmęczenia, jak i zmieniony poziom hormonów spowodowany karmieniem piersią. Jeśli kobieta nie ma odpowiedniego libido lub nie czuje się atrakcyjna, ze względu na zmiany ciała, które zaszły po ciąży, warto przejrzeć ofertę sex shop online, które zawierają ciekawe gadżety mogące pomóc kobiecie poczuć się o wiele bardziej atrakcyjną. Takie eksperymenty z pewnością pomogą w kontekście problemów psychicznych, które dla wielu kobiet ma kluczowe znaczenie.

Ewentualne problemy zdrowotne po urodzeniu dziecka

Z czym mogą wiązać się problemy:

  • Zaburzenia hormonalne
  • Brak wygojenia ran
  • Rozchwianie emocjonalne
  • Przemęczenie związane z opieką nad dzieckiem

Trzeba też zauważyć, że na udany seks po urodzeniu dziecka nie mają wpływu zmiany w narządach płciowych kobiety, gdyż one raczej nie ulegają większym zmianom, jak zwykło się potocznie twierdzić. Oczywiście w czasie porodu pochwa się rozciąga, jednak przez to, że jest zbudowana z elastycznych tkanek, bardzo szybko wraca do swoich pierwotnych rozmiarów. Potrzeba na to nieco czasu, jednak okres od jednego, do dwóch miesięcy powinien wystarczyć, aby wszystko wróciło do normy. Większość par, po narodzinach dziecka nie odczuwa żadnej różnicy w tym względzie. Jedynym problemem mogą być osłabione mięśnie dna miednicy, co jednak można łatwo zmienić poprzez ćwiczenie mięśni Kegla.

Udany seks po urodzeniu dziecka

Po narodzinach, pary często są po prostu przemęczone, co sprawia, że nie mają takiej ochoty na seks, jak miało to miejsce przed narodzinami potomstwa. Jeśli kobieta doszła już do siebie pod kątem hormonalnym, co najlepiej sprawdzić u endokrynologa, można zainteresować się dodatkową stymulacją, która na nowo rozbudzi pożądanie w związku. Przejrzenie oferty gadżetów erotycznych, chociażby w Internecie w sex shop online może być ciekawym doświadczeniem. Udany seks po urodzeniu dziecka zależy głównie od nastawienia mentalnego, jeśli tylko inne kwestie zdrowotne zostały wyprostowane.

Sex shop online jako sposób na udany seks

Wiele par korzysta z gadżetów erotycznych. Seksuolodzy polecają w tej kwestii zacząć od ciekawej bielizny, która sprawi, że kobieta poczuje się bardziej atrakcyjna. Samo samopoczucie może w tej materii zdziałać cuda, więc warto spróbować, zwłaszcza że takie zakupy można łatwo zrobić w sklepach internetowych, nie wychodząc z domu.

PODZIEL SIĘ: