Jak walczyć z zazdrością?

Jak walczyć z zazdrością

Zazdrość to jedno z podstawowych uczuć, z jakimi spotykamy się na co dzień. Możemy komuś zazdrościć dobrej pracy, wysokiej pensji lub denerwować się, że partner okazuje więcej zainteresowania obcej kobiecie. To nieprzyjemne uczucie czasem może przybrać chorobliwy wymiar. Jak walczyć z zazdrością?

Zazdrość wynika z niskiej samooceny

Zanim zrobisz partnerowi awanturę o to, że uśmiechnął się do sąsiadki, zastanów się, z czego wynikają twoje emocje. Może podświadomie czujesz się od niej gorsza, mniej atrakcyjna i przez to wszędzie doszukujesz się potencjalnej konkurencji, która czyha na twojego ukochanego? Jeśli problemem jest niska samoocena, wystarczy nad nią popracować. Spróbuj spojrzeć na siebie realistycznym okiem. Możesz poprosić o pomoc przyjaciół, którzy wskażą ci to, nad czym możesz popracować. Czasem wystarczy więcej ruchu i przejście na zdrowe odżywianie, aby pozbyć się paru zbędnych kilogramów, a w rezultacie poczuć się dobrze we własnym ciele. Wiele problemów tkwi tylko w naszej psychice. Osoby postronne w ogóle nie dostrzegają rzekomych mankamentów urody, które same sobie wymyśliłyśmy.

Realnie oceń zagrożenie

Czasem coś jest na rzeczy. Jeśli partner stał się dla nas oschły, odkąd do jego zespołu dołączyła atrakcyjna pracownica, często rozmawia z nią przez telefon, a nawet chodzi na obiady do restauracji, coś jest na rzeczy. Masz prawo czuć się zaniepokojona zaistniałym stanem rzeczy. Nie ma nic złego w tym, że oczekujesz od partnera więcej zainteresowania oraz adoracji. Tak bliska relacja z kobietą, z którą zna się od niedawna zawsze jest troszkę podejrzana. Nie ma natomiast sensu wszczynać awantury o przyjaciółkę z dzieciństwa, która ma męża i dwójkę dzieci.

Zadbaj o siebie

Zamiast cały czas pilnować partnera, bo jakaś kobieta może ci go odbić, lepiej jest skupić się na sobie. Zadbaj o siebie w tych aspektach, w których jest to możliwe. Zawsze możesz zapisać się na siłownię i popracować nad swoją kondycją. Możesz też zrezygnować z jedzenia słodyczy i zastąpić je zdrowymi owocami oraz warzywami. Pójdź na zakupy z przyjaciółką, niech pomoże ci wybrać seksowne sukienki oraz spódnice. Kup kosmetyki do makijażu i zacznij ich regularnie używać. Zafarbuj odrosty. Takie drobne zmiany sprawiają, że w oczach partnera zaczynasz jawić się jako dużo bardziej atrakcyjna.

Wychodź z przyjaciółmi

Pokaż partnerowi, że też ma swoich znajomych i nie wisisz mu cały czas na szyi. Świadomość, że nie siedzisz w domu, czekając na niego, powinna mu uświadomić, że nie zdobył ciebie raz na zawsze i też czasem powinien zabiegać o twoją uwagę. Jak to mawiają niektórzy: jeśli chcesz zatrzymać mężczyznę na zawsze, miej kolegów płci męskiej, z którymi wyskoczysz czasem na piwo. On wciąż będzie postrzegał cię jako atrakcyjną, skoro widujesz się z innymi facetami, nieważne, że odbywa się to wyłącznie na stopie koleżeńskiej.

Znajdź sobie pasję

Dzięki temu nie będziesz ciągle myśleć o tym, że ktoś odbije ci faceta. Po prostu skupisz się na innych, ważniejszych sprawach. Poza tym mając własne hobby, staniesz się dużo bardziej atrakcyjna dla swojego mężczyzny. Będziecie mieli więcej tematów do rozmów.

PODZIEL SIĘ: