Dlaczego decydujesz się na seks bez zobowiązań?

seks bez zobowiązań

Seks bez zobowiązań ostatnio lansuje się w mediach jako coś naturalnego. Mają z niego prawo korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie ma w tym nic złego, ale często zgadzanie się na tego typu układy ma głębsze podłoże. Dlaczego decydujesz się na seks bez zobowiązań?

Lęk przed bliskością

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy, że seks bez zobowiązań ma u nich znacznie głębsze podłoże psychologiczne. Nie wynika z rzeczywistych potrzeb i chęci zabawy, lecz z lęku przed bliskością. Ten strach mógł narodzić się w dzieciństwie, gdy rodzice lekceważyli nasze potrzeby. Byli pochłonięci własnymi karierami, nie mieli czasu na tworzenie bliskiej relacji ze swoim dzieckiem. Na lęk przed bliskością często skarżą się osoby, które wychowały się w rodzinach dysfunkcyjnych. Tam, gdzie jeden z rodziców był uzależniony od alkoholu, drugi zazwyczaj zajmował się maskowaniem jego potknięć, nie opieką nad dzieckiem. Czasem też matka bywa nieprzewidywalna. Raz poświęca dziecku uwagę, reaguje na jego płacz, kiedy indziej je ignoruje i wychodzi na balkon, aby porozmawiać z przyjaciółką.  Gdy dziecko widzi, że nie ma co liczyć na swoich rodziców, dochodzi do wniosku, że lepiej separować się od innych ludzi. Jeśli będę zbyt mocno na nich polegał, to zostanę z niczym. Dlatego w dorosłym życiu wybiera seks bez zobowiązań, bo w takim układzie nie ma miejsca na zranienie i cierpienie.

Niska samoocena i potrzeba dowartościowania się

Kobiety często decydują się na seks bez zobowiązań, bo chcą udowodnić sobie i innym, że choć trochę przybrały na wadze, to wciąż budzą pożądanie wśród mężczyzn. W ten sposób pragną nadreperować swoje ego. Jednak ta sztuka nie do końca im się udaje, bo samoocena powinna płynąć z naszego wnętrza, nie z zachwytu pochodzącego z cudzych oczu. Wystarczy, że facet odmówi, a tak misternie budowana pewność siebie nagle się rozlatuje jak domek z kart.

Pozowanie na kobietę wyzwoloną

Seks bez zobowiązań stał się ostatnio bardzo modny. W dobrym stylu jest się pochwalić przed koleżankami  tym, że przez weekend przespało się z dwoma mężczyznami.  Dzięki temu zyskujemy status kobiety wyzwolonej, atrakcyjnej i pewnej siebie. Po drodze jednak możemy stracić szacunek do samej siebie i umiejętność nawiązywania bliskiej, wartościowej relacji z mężczyznami.

Liczenie na to, że mężczyzna po seksie zapragnie związku

Czasem decydujemy się na seks bez zobowiązań, bo zakładamy, że po wspólnych erotycznych igraszkach on się zakocha. Będzie za nami szalał i zaoferuje nam związek. Tak jednak niemal nigdy się nie dzieje. Mężczyźni potrafią doskonale oddzielić seks od uczuć. Dla nich to tylko dobra zabawa, potrzeba fizjologiczna.

Chęć odegrania się na eks

Seks bez zobowiązań czasem przyjmuje postać zemsty. Jesteśmy wściekłe na eks za to, że zostawił nas dla innej. Chcemy mu pokazać, że faceci zabiegają o nasze względy, a my ich tylko wykorzystujemy do swoich celów i zaspokojenia własnych potrzeb seksualnych. W rzeczywistości jednak kobieta, która tak postępuje, boryka się z bolesnym zranieniem. Seks bez zobowiązań nie ukoi jej cierpienia.

PODZIEL SIĘ: