Czy da się o nim zapomnieć?

zapomniec

Pewnie wiele kobiet mówi sobie: wolałabym już o nim zapomnieć. Jednak okazuje się, że dalej interesujemy się jego zdjęciami, myślimy o tym co robi…

Czas po rozstaniu

Pamiętajmy, że tak naprawdę wyłącznie od nas zależy, czy uda się nam go wyrzucić z głowy, czy też nie. Na pewno czas po rozstaniu nie będzie łatwy i trzeba się z tym liczyć. Będą takie chwile, które będą nie do zniesienia. Pojawi się żal, tęsknota, poczucie samotności i krzywdy, czasami strachu czy wstydu. Jeśli jakaś relacja się kończy, to oczywiście trzeba podjąć pewne działania, by poradzić sobie odpowiednio z tym problemem.

Jak radzić sobie po rozstaniu?

Warto wiedzieć jak sobie poradzić. Można tutaj wykorzystać następujące porady.

1. Wobec swojego cierpienia nie musimy być lojalni. To, co się często zdarza, nie będzie nas definiować. Nie ma więc powodu, by ciągle wkładać sobie tę historię do głowy.

2. Jeśli trzeba wracać do tego, co się wydarzyło, to oczywiście nigdy nie można skupiać się na tym zbyt długo. Na pewno takie myśli muszą nas czegoś nauczyć, ale nie zawsze to będzie możliwe. Nie można się zastanawiać, dlaczego druga osoba tak się zachowała. Trzeba pamiętać, że nie powinno się myśleć nad motywami, bo on pewnie o tym nie myśli.

3. Nic w związku z tym, co się zdarzyło, nie trzeba robić. Tak naprawdę trzeba wiedzieć, że liczy się czas oraz cierpliwość. Z każdym dniem czy tygodniem będzie można czuć się dużo lepiej. Na pewno warto także zdecydować się na jakieś rozwiązania, dzięki którym będzie można liczyć na to, że czas będzie lepiej płynął. Dlatego właśnie warto wtedy wybrać jakiś sport, który nas zajmie.

4. Nie warto cofać się w czasie i myśleć, co by było, gdyby. Warto szukać innych elementów, czegoś co nas zajmie, a nie myśleć, czy jakiś szczegół i jego zmiana mogłaby coś zmienić. To przeszłość i na temat tej przeszłości nie trzeba więcej już decydować.

zapomnieć o byłym5. Złość warto wymienić na coś, co będzie dla nas korzystne. Nieważne co się zdarzyło, czasami można oczywiście pamiętać o tym, że będzie złość. Jednak nie warto tych złych emocji tłumić, przejadać. Sięgnijmy po jakąś aktywność i na pewno się uda.

6. Na pewno warto się zdecydować na jakiś wyjazd. Jeśli oderwiemy się od naszego codziennego miejsca życia, to możliwe, że dużo łatwiej będzie nam oderwać się od tego, co się wydarzyło. To kwestia kluczowa, ponieważ jak wiadomo miejsce, gdzie żyliśmy będzie na pewno przypominało nam przeszłość.

7. Prędzej czy później oczywiście przyjdzie taki moment, kiedy będzie można wybaczyć. Ale ostatecznie oczywiście trzeba samodzielnie podjąć taką decyzję, by wybaczyć. Czasami będzie na to potrzeba sporo czasu, ale czas może nam tutaj pomóc.

Natalia Wieteska

 

PODZIEL SIĘ: