Dlaczego facet robi ci na złość?

Dlaczego facet robi ci na złość

Odnosisz czasem wrażenie, że drzemią w nim dwie natury? Jedna sprawia, że bywa kochany, czuły i troskliwy, jednak czasem do głosu dochodzi drugie ja. Wtedy staje się opryskliwy i nieprzyjemny. Dlaczego facet robi ci na złość?

Jest w tobie zakochany, ale nie wie, czy z wzajemnością

Czasem faceci stają się złośliwi, bo zakochują się w kobiecie, są dla niej mili, ale nie widzą, by sprawa postępowała do przodu. Zaczynają się niecierpliwić, chcieliby wiedzieć, czy jej też na nich zależy. Jeśli on nie jest pewien twoich uczuć, boi się, że traktujesz go jak zabawkę, może zacząć się odgryzać.  Faceci czasem zachowują się dziecinnie i nic na to nie poradzimy, zwłaszcza gdy się zakochają, to postępują irracjonalnie.

Boi się odrzucenia i reagują złością na to, co bierze za odrzucenie

Czasem facet jest w tobie zakochany, ale boi się odrzucenia. Widzi bowiem w tobie atrakcyjną kobietę, która cieszy się powodzeniem wśród mężczyzn.  Sam zaś ma o sobie niskie mniemanie.  Boi się, że dostrzeżesz w nim bezwartościowego faceta i go odrzucisz. Gdy go krytykujesz za dziwne zachowanie, robisz to merytorycznie, on widzi w tym odrzucenie, na które reaguje złością.

Jest o ciebie zazdrosny

Czasem faceci stają się złośliwi, gdy robią się zazdrośni o kobietę. Zależy im na niej, chcieliby ją mieć tylko dla siebie, a widzą, że ona spotyka się z wieloma ludźmi, wśród nich może znaleźć się atrakcyjniejszy mężczyzna. On dostaje szału, przestaje się kontrolować i staje się dla ciebie złośliwy, dając tym samym upust nagromadzonym, negatywnym emocjom.

Jest na ciebie zły i próbuje ci się odgryźć

Czasem niechcący urazimy męskie ego. My, kobiety, dążymy do wyjaśnienia sytuacji w sposób merytoryczny, poprzez szczerą rozmowę. Wiemy, że nasze koleżanki robią to samo i ich słów nie traktujemy jako ataku, tylko dążenie do porozumienia. Tego samego oczekujemy od mężczyzn. Zapominamy jednak o tym, że oni są inaczej skonstruowani pod kątem psychiki. To, co dla nas jest normalną, szczerą rozmową, dla nich jest zamachem na męskie ego. Wtedy zaczynają przystępować do ataku, wychodząc z założenia, że to najlepsza forma obrony.

Ma problem z wyrażaniem emocji

Wielu mężczyzn nie potrafi wyrażać emocji, bo ma z nimi kiepski kontakt.  Gdy mówimy facetowi, co nas  przeszkadza w jego zachowaniu, aby miał szansę to zmienić, on się denerwuje, bo mu na nas zależy i boi się tego, że chcemy go porzucić. Uprzedza więc bieg wydarzeń i sam atakuje nas, a potem tego żałuje.  Nie wie, co ma robić, skoro nie cofnie wcześniej wypowiedzianych słów.

PODZIEL SIĘ: