Czy faceci potrzebują instrukcji obsługi kobiety?

instrukcja obsługi kobiety

Mamy wrażenie, że wielu facetów jest nieco zagubionych we współczesnym świecie, zwłaszcza w kontaktach z płcią przeciwną. Sztuka komunikacji i próba zrozumienia kobiet przerasta mężczyzn. Czy faceci potrzebują instrukcji obsługi kobiety?

Instrukcja kobiety potrzebna od zaraz!

Wydaje nam się, że co niektórym facetom przydałaby się instrukcja obsługi kobiety. W dodatku napisana tak prostym językiem, by został on w pełni zrozumiany przez płeć męską. Mężczyźni nas nie rozumieją, choć i my mamy z nimi takowy problem. To, co dla nas oczywiste, niekoniecznie jest takie dla facetów. Oni też mają swój świat, może mniej skomplikowany, niż ten nasz kobiecy. Zostawiając pytania o podział światów, na męski i kobiecy, skupmy się na problemie współczesnych mężczyzn, problemie z kobietami.

Faceci nie radzą sobie z emocjami kobiet

Faktem jest, że mężczyźni nie radzą sobie z emocjami kobiet. Nie wiedzą, jak zachować się w danej sytuacji, niekoniecznie pozytywnej. A w życiu różnie się układa. Uśmiech nie zawsze gości na naszych twarzach. W końcu każdy z nas ma prawo, by mieć gorszy dzień czy okres swojego życia. I nie zwalajmy na menstruację, migrenę czy tym podobne sytuacje. Mówimy o sytuacjach z życia wziętych, niepowodzeniach oraz innych problematycznych akcjach. Płacząca czy chociażby smutna, zmartwiona kobieta powinna wzbudzać jakiekolwiek ludzkie i empatyczne odczucia. Jak powinien zachować się facet? Czasem wystarczy zaledwie dobre słowo, wsparcie w postaci przytulenia i zapewnienia, że wszystko będzie dobrze. Chcesz wyjść? Uciec? Może pomilczysz sobie, gdy twoja kobieta płacze w kącie? Absolutnie tego nie rób. Nie musisz rozumieć dokładnie o co chodzi, ale wystarczy, że dasz do zrozumienia, że co by się nie działo, jesteś przy niej i ją wspierasz. Interesujesz się jej życiem, nie tylko miłymi chwilami, kiedy oboje jesteście w szampańskim nastroju. To tak ważne, a często jakoś pomijane przez facetów, którzy nie potrafią zachować się w sytuacji, gdy coś idzie nie tak. Źródłem takiego problemu mogą okazać się relacje wyniesione z domu rodzinnego, W końcu empatii uczymy się od rodziców czy rodzeństwa, od najmłodszych lat. Być może brak gestów miłości ze strony rodziców czy trzymanie dziecka pod kloszem są powodem do jego mało rozwiniętej sfery emocjonalnej i nie radzenia sobie z uczuciami, okazywanymi przez bliskie osoby, co przekłada się na stosunki z kobietami. Warto nad tym pracować, rozmawiać z kobietą, także o problemach i wątpliwościach. Nie bać się emocji, przytulenia, wsparcia. Przede wszystkim działać, bo bezczynnością i obojętnością nie damy drugiej strony zapewnienia, że jesteśmy partnerami na dobre i na złe.

Brak inicjatywy zabija związki

Panowie myślą, że jak już zdobędą kobietę i są w związku, nie muszą niż robić. Nie wszyscy, ale jednak wielu z nich tkwi w takim przekonaniu. Tymczasem starania są mile widziane nawet po wielu latach małżeństwa. Obydwie osoby powinny nieustannie o siebie zabiegać. A faceci przestają prawić komplementy, bo przecież kobieta wie, że jest piękna i taka cudowna. To kolejny problem. Panowie powinni prawić komplementy, robić rzeczy, które wywołają uśmiech na twarzy partnerki i przekonanie, że wciąż im zależy, że są dla nich ważne. Całe życie uczymy się zrozumieć drugiego człowieka. Wchodząc w związek, mężczyzna, jak i kobieta muszą mieć tego świadomość. Panowie zapominają, że druga osoba potrzebuje uwagi, odrobiny kreatywności i inicjatywy. Trochę spontaniczności jeszcze nikomu nie zaszkodziło, zwłaszcza parom, niezależnie od etapu relacji, w jakiej się znajdują. Facet musi dać coś od siebie. Nie może wiecznie pytać, czego chce kobieta, musi zaproponować coś od siebie. Nie można nieustannie stać i nic nie robić, bo tak jest wygodniej, prościej. Czas wziąć życie i związek również w swoje ręce. Zacząć działać, by nie okazało się, że rutyna już dawno zabiła miłość. Bez pielęgnowania relacji nie mamy co liczyć na długi i szczęśliwy związek.

problemyInstrukcja kobiety być może okazałaby się zbawienna dla wielu mężczyzn, ale weźmy pod uwagę fakt, że nie ma jednego, uniwersalnego przepisu, który sprawdzi się u każdego. Dlatego warto przede wszystkim rozmawiać, próbować i starać się coś robić. Inaczej nie poznamy drugiej osoby, swojej ukochanej i zawsze będziemy mieć problem w takiej relacji. Przepracowanie pewnych kwestii pomoże nam w radzeniu sobie z emocjami własnymi i tej drugiej strony. A jeśli jest ona dla nas ważna, to warto się postarać.

 

PODZIEL SIĘ: