Na co warto zwrócić uwagę, poznając faceta?

Na co warto zwrócić uwagę, poznając faceta

Wiele kobiet tęskni za bliskością i możliwością liczenia w trudnych sytuacjach na wsparcie partnera. W rezultacie, gdy na horyzoncie pojawia się mężczyzna, który wykazuje zainteresowanie ich osobą, bardzo często wyłączeniu ulega zdrowy rozsądek. Na co warto zwrócić uwagę, poznając faceta?

Czy nie jest typem uciekającym?

To jest podstawowe pytanie, na które warto udzielić sobie odpowiedzi, gdy po raz pierwszy umawiasz się na randkę z facetem. Jeśli wyczujesz, że coś jest z nim nie tak, nie angażuj się w tę znajomość. Typ uciekający to mężczyzna, z którym żadna kobieta, nawet najpiękniejsza i najszlachetniejsza, nie stworzy związku. On po prostu panicznie boi się bliskości. Wynika to z jego doświadczeń z dzieciństwa. Ten typ się nie zmieni, chyba że pójdzie na psychoterapię i przepracuje na niej pewne rzeczy. Jednak tak dzieje się niezwykle rzadko. Dlatego gdy zobaczysz, że mężczyzna wystrzega się przytulania na pożegnanie, nie chce ci opowiadać o swoich emocjach, bliskich, zapoznać z przyjaciółmi i nie pisze po randce, nie proponuje kolejnej, a na twoje propozycje odpowiada wymijająco, to olej go. Typ uciekający lubi się czasem odezwać z własnej inicjatywy, może to nastąpić nawet po roku czasu, ale lepiej wiedzieć, z kim masz do czynienia i po prostu go unikać.

Jak traktuje kobiety?

Zobacz, w jaki sposób mężczyzna, z którym jesteś na randce, odnosi się do kobiet. Czy wyraża się o nich w sposób wulgarny, koncentrując się na ich seksualności? A może naśmiewa się z kobiet, podkreśla ich braki intelektualne i nieumiejętność prowadzenia samochodu? Pamiętaj, że zdarzają się też typy „skrzywdzone przez los”, które ciągle przeżywają, że trafiają na takie harpie. Jeśli on ciągle narzeka, że kobiety są złe i go krzywdzą przez całe życie, potraktuj to jako sygnał ostrzegawczy. Jeśli mężczyzna mówi z szacunkiem o kobietach, nie rzuca w ich konktekście erotycznych uwag, potrafi uznać ich intelekt i przyznać się do własnych błędów w poprzednich związkach, to dobry znak.

Czy także szuka związku?

Randka to dobra okazja, aby wysondować, czy związek jest tym, czego on również szuka. Nie ma sensu spotykać się z kimś, kto od początku zakłada luźną znajomość bez zobowiązań. Ty bowiem zdołasz się w nią zaangażować, a on nie poczuje nic i nie będzie traktował cię poważnie. Nie chodzi o to, by wymusić na nim deklarację na początku znajomości, że jesteście w związku. Taka postawa może odstraszyć nawet całkiem fajnego faceta, który potraktuje cię jako desperatkę. Ale warto upewnić się, w jakim celu on randkuje.

Czy nie jest babiarzem?

Jeśli on ma dużo kobiet w znajomych, nieustannie dodaje nowe na Facebooku, te ciągle do niego wypisują podczas waszej randki, to sygnał ostrzegawczy, że właśnie spotykasz się z kobieciarzem. On żadnej z was nie traktuje poważnie, nie jest się w stanie zakochać, gdyż prawdopodobnie cierpi na jakieś zaburzenia emocjonalne. Nie musimy mówić, że taki delikwent nadaje się tylko do odstrzału?

Co mówi o swoich bliskich?

Jeśli cały czas narzeka na swoich rodziców i rodzeństwo, to albo przesadza, bo sam coś narozrabiał, a oni próbowali go naprostować, albo pochodzi z patologicznej rodziny. Akurat to drugie nie musi być problemem samym w sobie. Dzieci alkoholików często same są wartościowymi partnerami. Niemniej musisz mieć na uwadze, że jako DDA potrzebuje on więcej bliskości i może też mieć problem z okazywaniem uczuć, bo w domu był za to karany.

Co mówi o swoich eks?

Nigdy nie jest tak, że wszystkie były partnerki okazały się zołzami. Jeśli on każdą ukazuje w złym świetle, to znaczy, że sam ma sporo na sumieniu. Nigdy nie dostrzega problemu w sobie, lecz zrzuca odpowiedzialność na innych. Z kimś takim nie idzie stworzyć dobrego związku.

Jaki ma stosunek do pracy?

Zwróć uwagę, co mówi o swojej pracy. Nie musi jej zachwalać pod niebiosa. Chodzi o to, czy czuje się odpowiedzialny za powierzone mu obowiązki i rzetelnie je wykonuje, czy jest zwykłym bumelantem. Nie chcesz przecież trafić na faceta, którego będziesz musiała utrzymywać.

Czy jest agresywny?

Czy krzyczy na kelnerów, gdy ci nie przynoszą zamówienia? Czy mówi o tym, że komuś przywali, jeśli nie odda mu pieniędzy? To są wyraźne sygnały ostrzegawcze, że trafiłaś na agresywnego mężczyznę, który w przyszłości może bez zawahania podnieść na ciebie rękę lub dopuszczać się względem ciebie przemocy psychicznej.

Czy jest rozmowny?

Czy jest dobrym rozmówcą, a może wręcz przeciwnie, musisz wyciągać z niego każde słowo? Jeśli trafiłaś na milczka, to w przyszłości będziesz przeżywać katorgę, chcąc z nim poruszyć jakikolwiek temat.

Czy jest troskliwy?

Troskliwy i czuły facet dba o to, aby nikt cię nie potrącił, nie wjechał w ciebie rowerem, nie zaczepiał cię na ulicy. Jeśli zostawia cię samą, gdy pijaczek zmierza w waszym kierunku, uciekaj od tego faceta, bo nie będziesz miała w nim oparcia.

Czy jest pozerem?

Pozer to kolejny typ faceta, który nie nadaje się do związku. Udaje kogoś lepszego, niż jest. Na dodatek lubi się wywyższać, wymądrzać, czym doprowadza cię do szewskiej pasji.

PODZIEL SIĘ: