Kocham młodszego

Miłość starszej kobiety do młodszego mężczyzny wciąż jeszcze nie uzyskała całkowitej społecznej aprobaty. Co więcej – często bywa uważana za tabu, spotyka się z negatywnymi reakcjami środowiska (zwłaszcza rodziny partnera). Tymczasem – taki związek nie musi być skazany na porażkę. Można z łatwością wyszczególnić zalety miłosnej relacji z młodszym mężczyzną.
Przede wszystkim kobieta czuje się w takiej relacji bardziej atrakcyjna, piękna, młodsza – bardziej dba o siebie, ma więcej energii. Mężczyzna z kolei uczy się przy starszej partnerce życia, okazywania emocji, podejmowania odpowiedzialności. Dla obojga partnerów związek taki stanowi więc poszerzenie dotychczasowych horyzontów, zainteresować. Ponad to życie seksualne pary, w której kobieta jest starsza, jest bardziej satysfakcjonujące. Udowodniono bowiem, że mężczyźni szczyt swoich seksualnych możliwości osiągają wcześniej niż kobiety. Seks to jednak nie wszystko.
Związek z młodszym mężczyzną niesie ze sobą również pewne zagrożenia. Problemy mogą być związane zarówno z nieprzychylną reakcją otoczenia na taką relację (szczególnie w rodzinach partnerów), brakiem wspólnego kręgu znajomych. Także relacje wewnątrz związku mogą z czasem nastręczać trudności. W związku z młodszym mężczyzną komunikacja często bywa w pewien sposób zaburzona – może to wynikać z odmiennych zapatrywań na świat, innych wartości wyniesionych z domu rodzinnego, innych upodobań. Ponad to – często starsza kobieta nieświadomie zaczyna „matkować” swojemu partnerowi (co może mieć złe skutki, zwłaszcza jeśli mężczyźnie zupełnie nie będzie to przeszkadzało).
Partnerów mogą różnić również oczekiwania wobec życia, priorytety, a szczególnie umiejscawianie związku w osobistej hierarchii wartości.
Nawet jeśli w związku zazwyczaj panuje harmonia i miłość, to nie ma się co łudzić, że różnica wieku jest nieistotna. Zawsze będą pojawiać się sytuację, w których wiek partnerów będzie odgrywał istotną rolę. I to zarówno, jeśli partnerka jest starsza, jak i kiedy starszy jest partner. Nad każdym związkiem, bez wyjątku, należy pracować – warto też zastanowić się, czego oczekujemy od partnera, a co sami możemy mu ofiarować. Podstawą każdej relacji musi być bowiem komunikacja.

PODZIEL SIĘ: