Jak zaakceptować związek córki ze starszym partnerem

para

Bywają różne związki. Granice wieku coraz częściej się zacierają. Co zrobić gdy nasza córka zakochuje się w dużo starszym mężczyźnie?

Problem z akceptacją

Coraz częściej spotyka się pary,w których partnerzy są w znaczącej różnicy wieku. Kiedy sytuacja dotyczy naszej córki może pojawić się problem z akceptacją nowej miłości. Już kilka lat różnicy może okazać się dla nas kłopotliwe. Dbając o bezpieczeństwo pociech, obawiamy się starszych mężczyzn w życiu córek. Konserwatywne wychowanie także wpływa na postrzeganie takich związków. Gdy do tego dochodzą myśli o tym, co powiedzą sąsiedzi i znajomi, nasze relacje z dzieckiem mogą się znacząco pogorszyć. Postarajmy się poznać ukochanego córki i pozytywnie podejść do jej nowego związku, tak aby nie popsuć własnych relacji w rodzinie. Taki związek może nie być łatwy w odbiorze nie tylko przez środowisko rodzinne. Nie łatwo jednak przywiązywać wagi do cudzych opinii. Niech dobro dziecka będzie ponad komentarze sąsiadów. Silne uczucie jest w stanie zaakceptować wiele, pamiętajmy o tym w kontaktach ze swoimi dziećmi.

para

Wiek nie gra roli

Partner w starszym wieku zwykle jest o wiele dojrzalszy niż rówieśnicy. Wiąże się to także z odpowiedzialnym zachowaniem i często ze stabilną sytuacją życiową. Taki mężczyzna może okazać się wspaniałym wsparciem, który z pewnością będzie dbał o naszą córkę. Różnica wieku przestaje dziwić. Ważne jest poczucie miłości i szczęścia, które łączy dwojga ludzi, a zakochać może się każdy bez względu na wiek. Różnica wieku może wzmocnić relację pomiędzy partnerami i siłę całego związku. Pozwólmy zatem najbliższym cieszyć się ich szczęściem, wspierając ich życiowe wybory. Podejmujmy decyzje w zgodzie ze sobą.

Warto przekonać się do starszego partnera córki, który może okazać się idealnym przyszłym mężem. Nie należy oceniać ludzi przez pryzmat wieku czy konwenanse. Każdy ma prawo do miłości, a ta nigdy nie patrzy na metrykę lat.

PODZIEL SIĘ: