Dlaczego mężczyźni boją się bliskości?

Dlaczego mężczyźni boją się bliskości

Relacje damsko-męskie nie zawsze układają się tak, jak byśmy sobie tego życzyły. Czasem wydaje się nam, że znalazłyśmy miłość na całe życie, po czym on nie pisze, nie chce się spotykać, nagle znika z naszego życia. Dlaczego mężczyźni boją się bliskości?

Mężczyzna, który nie zna bliskości, będzie się jej bał

Jeśli facet, z którym się spotykasz, pochodzi z dysfunkcyjnej rodziny, mógł w dzieciństwie nie zaznać miłości i poczucia bezpieczeństwa. To, czego nie znamy, jawi się jako szczególnie niebezpieczne, choć na ogół wcale takie nie jest. Taki mężczyzna, gdy zacznie się zbliżać się do kobiety, poczuje się zagrożony. Lęk przed nieznanym doprowadzi do tego, że ostatecznie się od niej odetnie, stłamsi w sobie uczucie i zajmie się swoimi sprawami.

Boi się zobowiązań

Niektórzy mężczyźni panikują na samą myśl, że mogliby być za kogoś odpowiedzialni. Nie chcą za nic w świecie się do niczego zobowiązywać. Ten typ faceta poznasz po tym, że najważniejsza jest dla niego przyjemność. Swoje pożądanie realizuje przez przygodny seks. Lubi wydawać pieniądze na drogie gadżety, zamiast oszczędzać je na samochód czy mieszkanie. Nigdzie nie umie zagrzać dłużej miejsca. Często zmienia miejsce zatrudnienia i zamieszkania.

Boi się odrzucenia

Mężczyźni, którzy panicznie boją się odrzucenia, unikają też bliskości. To oni wolą zostawić kobietę, zanim ona to zrobi. Boją się kompromitacji, ośmieszenia i zranienia. Strach przed odrzuceniem zazwyczaj idzie w parze z niską samooceną. On nie czuje się dość doskonały do związku z tobą. Uważa, że niebawem odkryjesz jego wady i go zostawisz. Ten typ mężczyzny lubi, gdy kobieta przejmuje inicjatywę. Cieszy się, gdy do niego zagadujesz, bo sam nie umie tego zrobić.

Nie dojrzał do bliskich relacji

Niestety, wiek w dowodzie nie świadczy o dojrzałości psychofizycznej. Niestety, wielu mężczyzn nie dorasta do bliskiej relacji. To często zasługa ich matek, które ich we wszystkim wyręczają. Wychuchany synek uważa, że żadna partnerka nie dorówna zaangażowaniu jego mamy. Nie chce się od niej wyprowadzać, dlatego też unika bliskiego związku z kobietą. To on oczekuje opieki. Nie licz na troskę z jego strony.

Taki ma styl życia

Co tu dużo mówić, niektórzy faceci taki mają styl życia. Ciągle przeskakują z kwiatka na kwiatek. Lubią uprawiać seks każdej nocy z inną kobietą, ponieważ dostarcza im to nowych doświadczeń. Dla ciebie taki styl życia może wydawać się niezrozumiały, bo potrzebujesz bliskości do pełni szczęścia. Ale musisz pamiętać, że nie każdy wykazuje takie samo zapotrzebowanie na bliskość. Niektórzy faceci wolą zachować dystans. W przeciwnym wypadku odczuwają zagrożenie ze strony kobiety.

PODZIEL SIĘ: