Przyjemny seks to seks zgodny z twoimi przekonaniami

Przyjemny seks

Kobiety mają dużą tendencję do dostosowywania się do potrzeb innych osób. Tego uczy się nas od dziecka. Jesteś dziewczynką, to masz być posłuszna, słuchać innych i spełniać ich oczekiwania. Niestety, takie podejście do wychowywania rodzi poważne konsekwencje. Dorosłe kobiety często mają problem ze stawianiem granic w seksie i przez to zmuszają się do rzeczy, na które nie mają najmniejszej ochoty.  Warto nauczyć się asertywności. Na szczęście na jej wykształcenie w sobie nigdy nie jest za późno. Pamiętaj, że przyjemny seks to seks zgodny z twoimi przekonaniami.

Zmuszanie się do seksu rodzi poczucie bycia ofiarą

Wiele kobiet uprawia seks, nawet gdy nie ma na to ochoty, bo wyniosło z domu przeświadczenie, że trzeba spełniać oczekiwania męża czy partnera. Nie można mu odmówić, bo sprawi mu się w ten sposób wielką przykrość. Szkoda, że nikt nie pomyślał o samych kobietach i o tym, jak przymuszanie się do erotycznych igraszek wpływa negatywnie na ich psychikę. Gdy robisz coś, na co nie masz ochoty, w końcu masz dość. Czujesz się ofiarą wykorzystania seksualnego. Nie możesz sprawy zgłosić policji, bo sama się zgadzałaś, ale wewnętrznie czułaś opór. Warto popracować nad asertywnością, aby uniknąć takich sytuacji. Ofiary wykorzystania seksualnego, które w jasny sposób nie stawiały granic, często przeżywają ogromną traumę, która wymaga wsparcia terapeutycznego.

Seks powinien być obopólnym źródłem przyjemności

Jeśli zgadzasz się na coś, co nie sprawia ci frajdy, możesz szybko stracić zainteresowanie seksem. W końcu o to chodzi, by erotyczne igraszki stanowiły obopólne źródło przyjemności. Nie lubisz seksu oralnego, to powiedz o tym swojemu partnerowi. Pod jego presją na zgadzaj się na seks analny, zwłaszcza gdy ten sprawia ci ból. Wolisz pozycje seksualne od tyłu, zakomunikuj to partnerowi. Obydwoje na tym skorzystacie. Zazwyczaj partner lubi wiele pozycji, bo są dla niego równie stymulujące. U kobiet sytuacja wygląda inaczej, bo ich anatomia może prowadzić do tego, że jedne pozycje silnie stymulują, drugie są neutralne, a trzecie wręcz powodują ból.

Seks nie musi być taki, jak wszyscy mówią

Warto o tym pamiętać, że to, co lansują media, seksuolodzy, czasopisma czy filmy pornograficzne niekoniecznie jest tym, czego szukasz w życiu erotycznym. Może się okazać, że nie kręci cię masturbacja na oczach partnera, wolisz ją uprawiać solo. Niewykluczone też, że nie lubisz nawet delikatnego wiązania, striptizu czy erotycznych przebieranek. Niezależnie od tego, jakie są twoje preferencje dotyczące seksu, to dopóki nie wykraczają one poza normy prawne i nikogo nie krzywdzą, są dobre. Każdy ma swój własny erotyczny kod. Jedna kobieta szczytuje tylko podczas seksu z partnerem, druga woli masturbację, a trzecia seks oralny. Żadna forma przeżywania fizycznej przyjemności nie jest lepsza lub gorsza niż pozostałe.

PODZIEL SIĘ: