Wszystkie wpisy

Stare małżeństwo i… udane życie erotyczne

Czy istnieje sprawdzony przepis na wieloletnie, udane i satysfakcjonujące życie seksualne? Niektórzy żartują, że i owszem. Częsta wymiana partnera, ma być teoretycznie ów „magicznym” sposobem na udane relacje w związku. Jednak jak cieszyć się i nie wpaść w rutynę, gdy mamy wieloletniego partnera?

Na poczucie satysfakcji wpływa wiele czynników. Począwszy od temperamentów obojga, zmieniających się na przestrzeni lat potrzeb, poprzez otwartość na nowe doznania, na uczuciu miłości i szacunku kończąc.

We współczesnym świecie, wiele młodych małżeństw szybko decyduje się na rozwód. Wielkie uczucie wystarcza tylko na kilka lat, aż do pojawienia się pierwszych poważnych problemów. Przyczyny rozwodów bywają różne, zwykle jednak okazuje się, że za rozpadem małżeństwa stoi zdrada ze strony jednego z małżonków. I tu rodzin się pytanie, z jakiego powodu do zdrady doszło?

Małżeństwa z wieloletnim stażem, wciąż stanowią obiekt zainteresowania wielu badaczy, psychoterapeutów i seksuologów. Okazuje się, że pary które chętniej realizują swe erotyczne fantazje, lepiej się ze sobą dogadują, a ich życie seksualne jest bardzo udane, także w dojrzałym już wieku. Nie mniej ważne jest także poczucie wzajemnego zaufania i chęć adorowania partnera, nawet po wielu latach małżeństwa. Klucz do sukcesu kryje się bowiem w poczuciu atrakcyjności o które trzeba dbać na każdym etapie wspólnego życia. Zaskakiwanie partnera co pewien czas, jakimś pozytywnym gestem skutecznie chroni przed przedwczesnym rozpadem związku.