Wszystkie wpisy

Seks przygoda z nieznajomym

Erotyczne fantazje to jedno, wprowadzanie ich w prawdziwe życie to całkiem inny już temat. Do jednych z najczęściej wymienianych fantazji, wskazywanych przez kobiety należy przypadkowy seks z całkowicie obcym partnerem. Zwykle tego typu upodobania przypisywane były panom, jednak obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na mocno ryzykowne działania w zakresie zaspokajania własnych potrzeb seksualnych. Podniecenie i ekscytacja nie wynika z samego zbliżenia, lecz poczucia całkowitej anonimowości. Zjawisko to doczekało się nawet własnej nazwy, które przez specjalistów nazywane jest tossingiem.

Teoretycznie w jednorazowym, przygodnym seksie z całkowicie obcą osoba nie ma niczego złego, jednak praktykowanie takich działań na dłuższą metę, stanowi mocno ryzykowny sposób dostarczania sobie mocniejszych wrażeń. Kontakt fizyczny z nieznajomym to ryzyko zarażenia się różnego rodzaju chorobami, niechcianej ciąży, a nawet doznania przemocy ze strony przypadkowego kochanka. Co więcej, zdaniem psychologów i seksuologów, tossing może być silnie uzależniający, a w konsekwencji tego prowadzić do trudności w czerpaniu przyjemności ze zwykłego stosunku z partnerem.

Do uzależnienia trudno się przyznać, lecz faktem jest to, że tossing bywa wyniszczający zarówno dla samego uzależnionego jak i jego bliskich. Paląca potrzeba nawiązywania kolejnych, jednorazowych i intensywnych znajomości działa niszczącą na związki, a sam zdradzający posuwa się do coraz bardziej wyrachowanych sposobów, by zapewnić sobie kilka chwil mocnych wrażeń