Wszystkie wpisy

Jak zwalczać łóżkowe kompleksy po 50?

Ciało każdego człowieka zmienia się wraz z upływającym czasem. Niestety kult doskonałości, szczególnie dotyka kobiet. Panie po 50. roku życia często cierpią z powodu kompleksów, jakie przekładają się także na ich doznania seksualne.

Kobiety w dojrzałym wieku, często skarżą się na brak pożądania, uczucie suchości w pochwie, a także problemy z nietrzymaniem moczu. Wszystko to, wraz z niską samooceną, sprawia, że kobieta cierpi na poważne i złożone kompleksy. Jak sobie radzić, gdy ciało z roku na roku zmienia się coraz bardziej, zmarszczek przybywa, daje o sobie znać nieszczęsna menopauza, a na domiar złego relacja z partnerem pozostawia wiele do życzenia?

Przede wszystkim należy zacząć od zadbania o samą siebie. Istnieje wiele sposobów na poprawę samopoczucia, a tym samym i na walkę z kompleksami. Zajęcia fitness, kurs tańca czy chociażby wizyta w gabinecie odnowy biologicznej mogą skutecznie poprawić samoocenę. Problemy związane z okresem przekwitania wymagają konsultacji z lekarzem, który jest w stanie zaproponować odpowiednią terapię.

Gdy już uda się poprawić sposób postrzegania samej siebie, a także zwalczyć uporczywe dolegliwości wynikające z zaburzeń gospodarki hormonalnej, warto zadbać o poprawę relacji z własnym partnerem. Można zacząć od wspólnego wyjścia do kina, spaceru, czy romantycznej randki. Ważne jest jednak, by na nowo siebie odnaleźć i rozpalić dawne pożądanie. Kobieta czując, że jest akceptowana przez swego partnera rzadziej popada w kompleksy i nawet niedoskonała, potrafi cieszyć się życiem, zarówno tym codziennym, jak i łóżkowym.