Wszystkie wpisy

Jak z nim rozmawiać, aby słuchał?

Jak z nim rozmawiać, aby słuchał

Jak z nim rozmawiać, aby słuchał

Zdecydowana większość mężczyzn ceni sobie konkrety. Z tego też powodu często dochodzi do konfliktów w związku, gdzie kobieta starając się obrazowo przedstawić swój punkt widzenia określonej sprawy, czuje się ignorowana przez swojego partnera. W rzeczywistości czasowe „zablokowanie” przepływu pewnych informacji nie stanowi aktu złośliwości czy ignorancji, lecz problemów ze skupieniem uwagi na zbyt dużej ilości szczegółów.
Kobieta lubiąca barwnie opowiadać swojemu partnerowi o zdarzenia jakie miały miejsce w ciągu dnia może przyjąć tylko dwie taktyki. Pierwsza, pogodzić się z tym, że prędzej czy później przestanie być uważnie słuchana. Druga, nauczyć się opowiadać bardziej treściwie, aby zapewnić sobie odpowiednie zainteresowanie tematem.
W przypadku omawiania poważniejszych problemów, które wymagają nawiązania konkretnego porozumienia, warto wcześniej przygotować sobie listę konkretnych argumentów, który należy się ściśle trzymać w trakcie rozmowy. Można powiedzieć, że rozmowy na poważne tematy z własnym partnerem są niczym poważne negocjacje biznesowe. W obu przypadkach liczą się konkrety, które odpowiednio przedstawione mogą zadziałać na korzyść obu stron.
Nie warto więc denerwować się na swojego partnera, który w trakcie opowieści o tym, jak to podczas zakupów w znanym hipermarkecie udało się natrafić na cudowną promocję w sklepie odzieżowym, zaczyna nagle bawić się kanałami lub sprawdzać pocztę mailową. Zbyt długie i barwne opowieści uwzględniające najdrobniejsze szczegóły mogą zmęczyć nawet najbardziej wyrozumiałego rozmówcę.